Vandalove.cz > Kauzy a případy > Plán útoku na autory deníčků

Plán útoku na autory deníčků

Na celém světě je podle společnosti Technorati celkem 14,2 miliónů internetových deníčků (blogů). Vandalové ovšem nemají české autory webových deníčků příliš v lásce. Proto vytvořili diskusní klub v němž se domlouvali na způsobu, jak české blogy zlikvidovat.

25. března 2005

Jak se plánuje útok na bloggery

Vandal Spaceman zcela vážně navrhnul způsob, jakým by bylo možné vyřadit z provozu vybrané české deníčky. Princip plánovaného útoku byl jednoduchý. Vandal navrhoval, aby byl vybraný cíl zahlcen požadavky například ve formě příspěvků v diskusi. Zahlcený blogovací či redakční systém by se posléze mohl zhroutit.

Technicky je skutečně možné zasílat například nesmyslná data na vybraný web. Jakmile je služba zahlcena požadavky, přestává odpovídat řádným uživatelům. Citujeme ze článku Denial of Service Attack:

Příkladem takového útoku je útok, při kterém hacker spustí program generující nějaká nesmyslná data, která jsou posílána na server. Server (nebo i celá síť providera) je pak zahlcen těmito přicházejícími daty a již není schopen reagovat na požadavky řádných uživatelů. V horším případě může dojít až k úplnému zhavarování a zhroucení.

Podobný útok údajně zaznamenali například noví správci herního serveru GameZone.

Pri dobrej organizacii nie je problem odrovnat aj na par dni vsetkych bloggerov naraz, vratane celeho pooh.cz. Da sa totiz predpokladat, ze vacsina z tych buzien (hopla, pardon) ma nejaku quotu na databazu, nech uz ich hostuje ktokolvek.

Tuto quotu by nebol problem pretocit a zmienene weby/databazy/stroje v lepsom pripade kompletne zrubat, za predpokladu, ze sa zapoji vacsia skupinka ludi, ako sme tu teraz.

Pointa je v tom, ze sa to nemoze robit tyzden, ale v jednej konkretnej chvili, cielene a automatizovane. Tzn pozriet, ako sa na ktorom blogu postuju prispevky (GET, POST, konkretna URL), nahodit to vsetko do jedneho automatizovaneho systemu, ten distribuovat medzi zaujemcov a finalne na tom v dohodnuty cas spustit Kom-Poster s floodom prispevkov.

Ak sa to spravi o tretej v noci pocas pracovneho dna, tak si to tie buzny (hopla, sorry za vyraz) neopravia pocas niekolkych dni (praca, skola, roztriedit databazu, vymazat iba bordel, vysvetlit to svojmu providerovi, ktory ich vypol, etc). Tolko k zakladnemu konceptu.

A ano, je to tupe, nie je na tom nic elegantne, nema to prakticky ziadny prinos (okrem odstavenia celej bloggerskej sceny na par dni, co poniektorym z nich privodi slusnu mozgovu mrtvicu a "neznamym internetovym vytrznikom" uspesny zapis do archivov Policie Ceske Republiky a Interpolu)
Spaceman navrhuje útok na české bloggery

Naštěstí zůstalo pouze u slov a klub věnovaný tomuto tématu smazala správkyně diskusního serveru Lopuch.cz.


Správkyně diskusního Lopuch.cz oznamuje vandalům plánované smazání jejich klubu.

Vandalové plánovali Google bomby

Google bomba je označení pro zneužití známého vyhledávače Google. V případě Google bomby se po zadání nelichotivé fráze či slova objeví na prvním místě webová stránka vybrané oběti. Například po zadání dotazu Velký bratr se na prvním místě ve výsledcích hledání v Google objevil odkaz na oficiální web Stanislava Grosse. Jak funguje Google bomba vám prozradí článek Jak se bombarduje Googlem.

Cílem by mohlo být, aby se v google (a s ním související seznam.cz) např. po vyhlednání slov Daniel Dočekal na předních místech objevil odkaz na stránky o tajích anální lacerece nebo něco podobného.

Berte to prosím jako příklad. Konec konců cílů může být více a určovat si je může každý z účastníků sám (se vzájemnou podporou).

Jak toho dosáhnout ? Představuji si, že by vznikla řada vzájemně prolinkovaných stránek (blogů), kde by vesele blogovali různí (mechanizovaní) "blogeři" (vyhledávače mají rádi čerstvý obsah) a tato "komunita" by do proudu nesmyslů zahrnovala odkazy na stránky, které chceme popohnat v hodnocení vyhledávačů.

Úkolem kolektivu by bylo umisťovat odkazy na "komunitu" kam se jen dá do různých diskuzí apod. (aby získala na vážnosti). Uznávám, že se jedná o dlouhodobý úkol s ne příliš jistým výslekem.
Anonym v diskusním klubu vandalů

Zdroje

Zdrojem těchto informací byl článek Tajné plánky Komposťáků na likvidaci českých bloggerů. Záměry vandalů dokládají rovněž sejmuté obrazovky s obsahem obou diskusních klubů [1, 151 KB] a [2, 22 KB].

Obětí vandalů se může stát každý

Příklady uvedené v tomto článku se skutečně staly. Stejným způsobem přistupuje tato komunita vandalů i k ostatním lidem. Jejich obětí a cílem pro tyto "žerty" se může stát kdokoliv, koho si vyberou. Činnost této komunity pečlivě sledujeme, jednotlivé případy zaznamenáváme a zveřejňujeme na tomto webu.

Náš projekt informuje, pomáhá a radí každému, kdo se stal cílem útoků ze strany vandalů nebo se s útoky setkal.

Vandalové mohou poškodit i vás. Existuje komunita vandalů, která si vybírá pro své útoky jiné lidi na internetu. Vandalové vybraného člověka či skupinu lidí obtěžují, veřejně zesměšňují a slovně napadají. Tato šikana může trvat i několik let.