Kauzy a případy

Obětí a cílem vandalských "žertů" se může stát kdokoliv. To co vandalové považují za zábavu, ostatní uživatele internetu většinou obtěžuje.

Plán útoku na autory deníčků

Na celém světě je podle společnosti Technorati celkem 14,2 miliónů internetových deníčků (blogů). Vandalové ovšem nemají české autory webových deníčků příliš v lásce. Proto vytvořili diskusní klub v němž se domlouvali na způsobu, jak české blogy zlikvidovat.

Vandalové útočí na diskusní fórum

Představte si situaci, kdy spustíte diskusní fórum a oznámíte to návštěvníkům vaší internetové stránky. Později se ve fóru objeví první přispívající a názory. Jenže tyto přísvěvky v diskusi jsou záměrně nesmyslné. Ukážeme si, jak vypadal skutečný útok vandalů na jedno diskusní fórum.

Ovlivnění statistiky Toplist.cz

Vandalové záměrně zneužili metodiky měřícího serveru Toplist.cz. Vybrali si jeden z málo navštěvovaných blogů s názvem Topivko. Tento weblog posléze podvodným způsobem dostali na první místa v žebříčku blogů.

Jiří M.

Autor internetového deníčku, který je věnován počítačům. V únoru tento deníček navštívilo podle iAuditu 40 604 unikátních návštěvníků. Své články publikoval například v časopise Chip, Počítač pro každého nebo internetovém serveru Lupa.cz. Stal se terčem útoků ze strany internetových vandalů.

DarkMaster

S intenetovými vandaly jsem se setkal jako pisatel internetového deníčku (blogu). Viděl jsem, že podobným způsobem tito vandalové škodí ostatním. Proto jsem se rozhodl založit tento projekt. Vandalové se rádi baví na účet cizích lidí. Za svůj cíl si mohou vybrat opravdu každého.

Náš projekt informuje, pomáhá a radí každému, kdo se stal cílem útoků ze strany vandalů nebo se s útoky setkal.

Vandalové mohou poškodit i vás. Existuje komunita vandalů, která si vybírá pro své útoky jiné lidi na internetu. Vandalové vybraného člověka či skupinu lidí obtěžují, veřejně zesměšňují a slovně napadají. Tato šikana může trvat i několik let.