Vandalove.cz > Úvod

Úvod

Obětí a cílem vandalských "žertů" se může stát kdokoliv. To co vandalové považují za zábavu, ostatní uživatele internetu většinou obtěžuje.

Proč vznikl tento projekt

1. Vandalové svým chováním obtěžují
Vandalové často v diskusích vkládají nesmyslné komentáře mimo téma. Existuje početná komunita internetových vandalů, kteří se rovněž baví na úkor jiných lidí. Na přelomu let 2003 - 2004 musela tato komunita vandalů opustit diskusní server Lopuch.cz a přemístila se na server Okoun.cz.

2. Vandalové mohou poškodit i vás
Obětí a cílem internetových vandalů se může stát každý. Vandalové například vkládali nesmyslné komentáře do návštěvní knihy na webu, který jeho autorka věnovala morčatům.


Výzva jednoho z vandalů s odkazem na web o morčatech

Povodně 2006

Českou republiku opět zasáhly povodně. Doporučujeme v rámci solidarity podpořit lidi, kteří nyní řeší závažnější problémy než je internetový vandalismus. Jak vypadala daleko silnější povodeň v roce 2002, můžete zjistit například na webu Libiš 2002.

Přispějte prosím na oběti povodní alespoň dárcovskou SMS. Stačí odeslat SMS s textem DMS POVODNE2006 na číslo 87777. Cena DMS je 30 Kč s DPH. Příjemce Vaší pomoci obdrží 27,- Kč.
Náš projekt informuje, pomáhá a radí každému, kdo se stal cílem útoků ze strany vandalů nebo se s útoky setkal.

Vandalové mohou poškodit i vás. Existuje komunita vandalů, která si vybírá pro své útoky jiné lidi na internetu. Vandalové vybraného člověka či skupinu lidí obtěžují, veřejně zesměšňují a slovně napadají. Tato šikana může trvat i několik let.